Sevgililer Günü Hediyeleri

20

Sevgililer Günü için geri sayım başladı! Tabi sevgililer günbü hediyeleri de vitrine çıkmaya… Şimdiden gözlerimiz fellik fellik hediye arayışında… ‘Acaba ne alsam? Ne sever? Neyi sevmez?..’ Sokakta düşünce baloncuklarıyla yürüyoruz. Peki sadece hediyeyle olur mu derseniz… Orası göreceli. Özellikle şimdilerin eskimeye yüz tutmuş jenerasyonu için eskiden durum biraz farklıydı… Hediye şarttı ama mesaj da şarttı… Bu arada aşağıdaki linktende sevgililer günü ne zaman, sevgililer gününe ne kadar kaldı gibi sorularınıza cevap olacak bir link veriyorum.

14 Şubat Sevgililer Günü Geri Sayım

Sevgililer Günü Mesajı Atmaca

Önceden her özel gün için bir sms mesajı arama geleneği vardı; Sevgililer Günü mesajı da buna dahil. Akrostişli dizeleri hatırlamayanınız var mı? Hatırladınız elbette. O zamanlar whatsapp falan yoktu! E cep telefonlarının da bir sms kapasitesi vardı. Gelen kutusu sevgili mesajlarıyla dolup taşardı. Kıyamazdık silmeye. Artık telefon uyarı vermeye başladı mı istemeye istemeye bazılarını silmek zorunda kalırdık. Tabi silerken de bir seçim yapardık. Daha az duygu olanları silerdik. Ya da tartışma sözleri içerenleri. Ama o Sevgililer Günü mesajı yıl yıl seri piyango bileti gibi dururdu. Tabi ilişki bitene kadar… Bitip de yeni başlangıçlar yapınca sayaç sıfırlanırdı.

Sevgililer Günü Hediyesi Almaca

Erkeklerden çok kızların bir hediye beklentisi içinde olduğu yadsınamaz. Bunu kızlar da kabul ediyor. Yanlış mıyım? Erkekler bu gün için biraz kurban modunda gibi sanki… Neyse ki son zamanlarda artık dengelendi. Karşılıklı hediyeleşme oranı yükseldi. Ama erkeklerden gelecek olan hediye beklentisi daha büyük tabiki hala… Yapmayın kızlar! Acıyın biraz! Bırakın erkek arkadaşınız size gönlünden geçeni alsın. Hatta el yapımı bir defter, ne bileyim bir albüm, bir kutu hediye edebilsin değil mi ama?

Mesajlara Özgünlük! Hediyelere Özgürlük!

Sevgili aşıklar;

İnternette Sevgililer Günü mesajları aramayın! Tek ihtiyacınız gözlerinizi kapayarak anılarınızı film şeridi modunda gözünüzün önünden geçirmek… Ve gördüklerinizi dizelere dökmek. Sevginizi, sevgilinizi genelleştirmeyin. Tam tersi size özgü olan yaşanmışlıkları hatırlayın, hatırlatın; mutlu olun!

Sonra hediyeler…

Lüks hediye beklentisinde olmayın; pahalı hediye arayışında da olmayın. Anlamlı hediyeler alın. Hatta hediyenizi kendiniz yapın! Emek verin, sevgi katın! ‘Onu ne mutlu ederdi?’ diye düşünün. Küçük şeyler, büyük mutluluklar yaratın!

Not: Hediyeleriniz kırmızı olmak zorunda değil, hele kalpli olmak zorunda hiç değil! Zaten yeri belli, öyle değil mi?